ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΡΥΠΑΝΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

Nov/16

Το  Εργαστήριο Τεχνολογίας του Περιβάλλοντος του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών με επικεφαλής τον Καθηγητή κ. Παναγιώτη Γιαννόπουλο λειτουργεί τον Σταθμό μετρήσεων ατμοσφαιρικών ρύπων και μετεωρολογικών παραμέτρων από τον Απρίλιο του 2012. Οι μετρήσεις και η επεξεργασία των αποτελεσμάτων συνεχίζεται ακόμα. Τα αποτελέσματα των μετρήσεων για το έτος 2015 παρουσιάζονται στην Τεχνική Έκθεση που συντάχθηκε από τον Δρα κ. Αριστείδη Μπλούτσο και τον υπεύθυνο του προγράμματος Καθηγητή κ. Παναγιώτη Γιαννόπουλο.

Η παρούσα προσπάθεια εντάσσεται στα πλαίσια εργασιών της ομάδας για την ατμοσφαιρική ρύπανση και μετεωρολογία και της λειτουργίας της Επιτροπής Περιβαλλοντικής Διαχείρισης του Πανεπιστημίου Πατρών.

Για να δείτε την Τεχνική Έκεθση πατήστε εδώ.